HáziPatika.com
Csökkenti a nyelőcsőrák kockázatát az alkoholelvonás
A tartalom elérési útvonala (URL):
//www.50plusz.hu/services/news/?nid=43751
A káros szenvedélyükkel felhagyó alkoholfüggők 4-5 éven belül felére csökkenthetik ezzel a lépéssel a nyelőcsőrák kockázatát - derült ki egy új tanulmányból. Svéd tudósok kilenc kutatás eredményeit elemezték. Kiderült, hogy a daganat kialakulásának esélye csökkenhet azoknál, akik leteszik az üveget, de csak 16 év múlva érik el a nem italozók kockázati szintjét.
A
Lund Egyetem kutatóinak munkája az
Addiction legutóbbi számában jelent meg, és a Boston Egyetem Kórházának munkatársai kommentálták a fejleményeket. Meglehet azonban, hogy nem fordítottak elég figyelmet az egyéb hajlamosító tényezőkre, mint amilyen a dohányzás és alkoholfogyasztás együttes hatása a rák kialakulásának valószínűségére.
Korábban már kimutatták, hogy a nemdohányzók körében az alkohol mértékletes fogyasztása előnyösebb, mint a teljes absztinencia: aki rendszeresen, de keveset iszik, annál ritkábban alakul ki szívbetegség, cukorbaj és más megbetegedés. Az alkoholon kívül pedig más kockázati tényezők is vezethetnek nyelőcsőrákhoz. Hajlamosító tényező, ha valaki férfi, 45 év feletti, hosszabb ideje dohányzik, nem eszik elég friss zöldséget és gyümölcsöt, esetleg túlsúlyos.
Animáció: HáziPatika.com
Forrás: | Megjelent: |
---|
Medipress | 2012.09.27 00:02:00 |
Az 50plusz.hu oldalain található információk, szolgáltatások nem helyettesíthetik szakember véleményét,
ezért kérjük minden esetben forduljon szakorvoshoz! A kockázatokról és a mellékhatásokról olvassa el
a betegtájékoztatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!
Copyright © 2007-2021 HáziPatika.com Kft. info@50plusz.hu