HáziPatika.com
Nem veszélytelen a gyomorgyűrű
A tartalom elérési útvonala (URL):
//www.50plusz.hu/services/news/?nid=39575
Szakértők szerint a gyomorgyűrű-beültetések számának terjedésével a komplikációk mennyisége is nő a fogyni vágyók körében. A gyomorgyűrűműtét során a páciens gyomrának a nyelőcső alatti szakaszán egy gyűrűt helyeznek el, ennek révén egy úgynevezett járulékos gyomor jön létre. A táplálék először ebbe a gyormoszakaszba érkezik, és csak lassan kerül át a nagyobb, alsó részbe, emiatt a páciens már kevesebb étel elfogyasztása után is jóllakottnak érzi magát. A gyűrű feszessége a belefecskendezett folyadék mennyiségével szabályozható.
Néhány évvel ezelőtt nagy port vert fel egy brit nő esete, akinek két évvel a műtéte után alakultak ki komplikációi. Miután hónapokon át váladékosan köhögött, és éjszaka rendszeresen kiverte a víz, orvoshoz fordult. Kórtörténetéből kiderült, hogy asztmával küzdött, amely nem javult a kezelések hatására, illetve az is, hogy 2008 szeptemberében gyomorgyűrű-beültetésen esett át, aminek következtében testtömegindexe 45-ről 33-ra csökkent.
A vizsgálatok során mellkasröntgent készítettek, amely kimutatta, hogy a tüdő bal felső szakaszán egy lyuk keletkezett. Miután a tuberkulózist kizárták, az orvosok arra kezdtek gyanakodni, talán a gyomorgyűrű tehet a dologról,
refluxos tüneteket okozva állandó mozgása révén kárt tett a tüdőben. Mivel az antibiotikumos kezelés csak csekély javulást eredményezett, az orvosok végül kiürítették a folyadékot a gyomorgyűrűből. Az asszony tünetei ezután teljesen megszűntek, a legutóbbi viziten pedig már óvatosan elkezdték feltölteni a gyomorgyűrűjét, jelenleg a BMI-indexe 35, és teljesen tünetmentes.
A tanulmány szerzői szerint a gyűrű elcsúszása és állagromlása okozza a leggyakoribb komplikációkat a műtéten átesetteknél, a tüdővel kapcsolatos problémák igen ritkák. Dr. Adam Czapran, a Dudley-i Russells Hall Hospital munkatársa szerint gyakori a félrekezelés, mivel a szövődmények könnyen
asztmaszerű tüneteket okoznak. Ezért a gyomorgyűrűműtéten átesett pácienseknél légzési nehézségek esetén minden esetben mellkasröntgent vagy mellkasi CT-t kell végezni, esetleg mindkettőt, és szükség esetén azonnal el kell távolítani a folyadékot a gyomorgyűrűből.
Forrás: | Megjelent: |
---|
Medipress | 2012.01.03 00:02:00 |
Az 50plusz.hu oldalain található információk, szolgáltatások nem helyettesíthetik szakember véleményét,
ezért kérjük minden esetben forduljon szakorvoshoz! A kockázatokról és a mellékhatásokról olvassa el
a betegtájékoztatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!
Copyright © 2007-2021 HáziPatika.com Kft. info@50plusz.hu