HáziPatika.com
A fény gyógyít! Próbálta már?
A tartalom elérési útvonala (URL):
//www.50plusz.hu/services/news/?nid=28292
Az 1900-as évek elején már járt Nobel-díj a fénnyel való gyógyításért, azóta pedig teljes sikertörténetet tudhat maga mögött a polarizált fény, aminek története még az ókori Egyiptomból indult, egy magyar találmánynak köszönhetően pedig világhírű lett.
A természetes fénnyel való gyógyítást helioterápia néven ismerték az ókorban, és már Hippokratész is írt arról, hogy a fénynek milyen jótékony hatásai vannak. Használták kelettől nyugatig, Indiától Európáig, ám
először akkor figyeltek fel igazán a módszerre, amikor Niels Ryberg Finsen (1860-1904) dán orvos fiziológiai és orvostudományi Nobel-díjat kapott 1903-ban mesterséges napfényt kibocsátó készülékéért, mellyel kimagasló eredményeket ért el a bőrtuberkolózis különleges típusában szenvedő betegek kezelésében.
Hazánkban Fenyő Márta biofizikus és lézerspecialista fejlesztett ki olyan eszközt - Bioptron névvel -, ami polarizált fényt állít elő, és használatával stimulálhatók a sejtek, javul az anyagcsere, erősödik az immunrendszer, és gyorsabban gyógyulnak a sebek. A készüléket ma már számos betegség gyógyításában eredményesen használják, és állandó kelléke a kozmetikusoknak, szépségszalonoknak is.
Hogyan hat a fény?
A fény nemcsak a kedélyünkre lehet jó hatással: hat az anyagcserére és a gyógyulási folyamatokra is. A polarizált fénynek ezt a tulajdonságát lehet igazán kihasználni: amikor a speciális, UV-mentes fényenergia minimális hőhatást keltve behatol a szövetekbe, fokozza a szervezet működését, azaz öngyógyító mechanizmusokat aktivál.
Mit gyógyít?
A Bioptron-fényterápia önmagában és kiegészítő kezelésként is eredményesen alkalmazható sebgyógyításra (sérülések, égések, fekély,
felfekvés),
fájdalomcsillapításra, reumatikus panaszokra, inak és ínszalagok lágyszöveteinek sérüléseinek gyógyítására, bőrbetegségek kezelésére. A kezeléseket otthon is lehet végezni, naponta többször, betegségtől függően hosszabb-rövidebb ideig. Ismert mellékhatása nincs, a bőrt nem károsítja.
Kiss Verus
Forrás: | Megjelent: |
---|
HáziPatika.com | 2010.02.24 00:02:00 |
Az 50plusz.hu oldalain található információk, szolgáltatások nem helyettesíthetik szakember véleményét,
ezért kérjük minden esetben forduljon szakorvoshoz! A kockázatokról és a mellékhatásokról olvassa el
a betegtájékoztatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!
Copyright © 2007-2021 HáziPatika.com Kft. info@50plusz.hu