Médiatár - videók, képgalériák, animációk, hanganyagok

Küldje el ismerősének!Tegye a kedvencei közé!ablak bezárása

További videók, képgalériák a médiatár oldalán

h i r d e t é s

elküld

Az itt megadott adatokat nem tároljuk el és nem használjuk fel semmi más célra, csak hogy ismerősének elküldjük az Ön által kijelölt oldalt.
Az oldalainkon található anyagok, információk bármilyen felhasználása csak a Central Médiacsoport Zrt. írásbeli engedélyével történhet.
Figyelmeztetés

Bezár

A döglött lótól az evészavarig

A lejátszás automatikusan elindul! Amennyiben ez mégsem történne meg, töltse le és telepítse a legújabb Flash lejátszót!

Az itt látható interaktív tartalom minden szerzői joga a
Central Médiacsoport Zrt. tulajdonában áll. Bármilyen, előzetes
írásbeli engedély nélküli felhasználásuk törvénybe ütközik!

avagy mit lehet elrontani csecsemőkorban?

Az evésről, evészavarról, elhízásról szóló videósorozatunk első részében az evészavarok szakértője, Dr. Túry Ferenc arról beszél, hogy akár a csecsemőkorba, sőt az édesanya gyermekkorába is visszanyúlhatnak az evészavarok, a bulimia és az elhízás gyökerei. Az interjúban választ találunk arra is, mi magunk mire figyeljünk gyermekneveléskor, hogyan próbáljuk megakadályozni ezt a problémát.

Kapcsolódó cikk:

Bulímia
rövid leírása

Elhízás
rövid leírása

Megjelent: 2009. 02. 18

Cimkék: szoptatás

Mi az, hogy címke?

A címkék olyan kulcsszavak, amelyek egy-egy tartalmi elemet (szöveg, videó, kép vagy hanganyag) röviden leírnak, jellemeznek. Vonatkozhatnak a teljes tartalomra, de akár egy jellegzetes, fontos információra is.

betegséglexikon - rövid leírás

Bulímia

A bulímia falási rohamokkal járó kényszerbetegség, melynek során a beteg rövid idő alatt igen nagy mennyiségű étel - jellemzően édesség - elfogyasztására képes. Ez törvényszerűen elhízáshoz vezet, amit elkerülendő a beteg önmagát hánytatja, hashajtókkal vagy eltúlzott fizikai aktivitással él. Hányás után a beteg ismét szenved, az evési kényszernek csupán néhány óráig tud ellenállni, majd ismételten étkezik, és önmagát hánytatja.

A betegség súlyosbodásával az étkezések és hányások között eltelt idő egyre csökken, a kényszer eluralkodik a beteg kaotikussá váló életén. Így például a beteg képes az ételmaradékot kiszedni a szeméttartóból vagy akár lopni, hogy kényszerét enyhíthesse. Viselkedésüket többnyire visszataszítónak tartják, és szégyellik magukat miatta.

A bulimia nervosát 1979-ben fogadták el, mint önálló, pszichoszomatikus betegséget.

visszabővebben

betegséglexikon - rövid leírás

Elhízás

Elhízásról akkor beszélünk, ha az egyén testsúlya a kívánatosnál 20%-kal nagyobb. Orvosi értelemben túlsúlyosságról beszélünk akkor, ha a magasabb testsúly megoszlik az izmok, csontok, zsír és víz tömege között. Az "elhízás" szó a szervezet egészségesnél nagyobb zsírtartalmát jelenti. Sok sportoló, testépítők, nehézatléták általában túlsúlyosak anélkül, hogy elhízás állapotáról lehetne szó. Az elhízás azért jelentős probléma, mert jelentős rizikófaktor számos halálos kimenetelű betegség kialakulásában, de a vele járó csökkent munkaképesség és a társadalomra nehezedő fokozott gazdasági teher sem elhanyagolandók.

Az elhízás ma legáltalánosabban elfogadott mérőszáma a testtömeg-index (BMI = body mass index). Ezt úgy kaphatjuk meg, ha a kilogrammban megadott testsúlyt elosztjuk a méterben kifejezett testmagasság négyzetével. Egy 180 cm magas és 80 kg súlyú felnőtt esetében:
80 / 1,8 x 1,8= 24,96

Ha a kapott szám kevesebb, mint 18, kóros soványságról beszélünk. A BMI alapján további sovány, normális, túlsúlyos, elhízott, végül 35-ös index fölött kórosan elhízott állapotról van szó. A "kórosan elhízott" kategória létjogosultságát nem mindenki ismeri el, ilyenkor már az elhízás kategóriáját is kórosnak tekintik. Ez a gyakorlat az Egyesült Államokban is.

visszabővebben


Médiatár ajánló

Hipnózisban fogyni?Hipnózisban fogyni?

A zabálás pszichológiájaA zabálás pszichológiája

Ön ELfogyasztja, mi LEfogyasztjuk!Ön ELfogyasztja, mi LEfogyasztjuk!

A vákuumágy használataA vákuumágy használata

Abszolút első: a Kardiológiai Központ az Év kórháza 2009-benAbszolút első: a Kardiológiai Központ az Év kórháza 2009-ben

A háromlábú székA háromlábú szék

Mire számíthat, ha demens beteget ápol?Mire számíthat, ha demens beteget ápol?

Spirometria - légzésfunkcióSpirometria - légzésfunkció

Gyógyítás az erdő közepénGyógyítás az erdő közepén

Hogyan kell fejkötést készíteni?Hogyan kell fejkötést készíteni?

Fogyjon gyaloglással!Fogyjon gyaloglással!

Leonar3DoLeonar3Do

Minden, amit tudni akarsz a tüdőrákrólMinden, amit tudni akarsz a tüdőrákról

Az ötperces fogmosás titkaAz ötperces fogmosás titka

A megtornáztatott nagykövetA megtornáztatott nagykövet

A szigorúan ellenőrzött kilók nyomábanA szigorúan ellenőrzött kilók nyomában

Jóga - 50 év felettieknekJóga - 50 év felettieknek

"HáziPatika.com - Az év kórháza 2005""HáziPatika.com - Az év kórháza 2005"

"Jó reggelt" torna az ágyban"Jó reggelt" torna az ágyban

A Visegrádi Rehabilitációs SzakkórházA Visegrádi Rehabilitációs Szakkórház

lefelefelfele
mediaid