Fórum főoldalFórum főoldalFórum főoldalFórum főoldal
A hozzászólás előzménye (a megválaszolt hozzászólás):
305676.2016.07.26. 14:53
   tudatosbeteg

Kedves Mindenki!
Édesanyám is komoly mozgásbiztonsági gondokkal küzdött, elég súlyos volt már a csontritkulása mire diagnosztizálták. Később, sajnos nálunk egy csípőtörés is rontotta a mozgás szabadságát. Ilyenkor az orvos még nem adhatja a legmodernebb terápiát, végig kell várni eg ykét kevésbé hatékony gyógyszer hatását, mire elkezheted azt ami valószínű hogy használni fog. Hiába szedtünk biszfoszfonátokat egy évig, plusz kálciumot és d-vitamint, és minden házi praktikát kiprobáltunk a kurkumától a K2vitaminig, de sajnos nem javúlt a helyzet. Tavaly végre új kezelést ajánlott az orvosunk, aki végig nagyon odafigyelő volt velünk, csakhát neki is be kell tartania a terápiás protokolt. Édesanyám új terápiát kapott, 1 injekciót kell 6 havonta csak kapnia kálcium D vitamin szedése mellett. A gyógyszer neve Prolia, de az orvosok vagy nővérek úgy is ismerik, mint a 6 havi injekció. Édesanyám sokkal jobban, van, tényleg működök, nem volt azóta törés, és a fájdalmai is csökkentek. És nem kell, csak 6 havonta látogatni az orvost. Nekünk bevállt, érdemes megkérdezni az orvost, hogy mi a vélemánye a Proliáról.
Üdvözlettel: Margó

A kiválasztott hozzászólás:
305678.2016.07.26. 15:30
   kisssmarkia
Kedves Margó!

Köszönöm a rövid és tömör tapasztalatod, Én is hasonló esetről tudok beszámolni. 60 éves koromban diagnosztizálták a csontritkulásomat, akkor még egyáltalán nem volt súlyos az állapotom, nem is történt törés. Elkezdtem az orvosom javaslatára szedni kálciumot és D vitamint, és az étrendemet is inkább a kálciumbevitelre kezdtem kihegyezni. Múltak a hónapok és fél évvel később, már nem volt elég a Kálcium és D vitamin, mert tovább romlottak az eredményeim. Ekkor az orvosom aki egyébként egy tündér és nagyon türelmes, felírta Nekem az egyik tabblettás biszfoszfonát készítményt. Több mint egy évig szedtem, kiegészíve a szokásos Kálcium és D vitaminnal. Sajnos egy téli napon, hatalmasat estem az utcán és eltört a csuklóm. Ami viszont jobban megijesztett, hogy ekkor diagnosztizálták, hogy pár csigolyám beroppant. Akkor szinte halál félelmem volt, miaz, hogy beroppan a csigolyám? Aztán megnyugtatott a Dr.NŐ, hogy ez nem olyan mint egy gerinctörés. Ekkor jutottunk el arra a pontra, hogy kellene valami hatékonyabb terápia. 2 dolog közül választhattam, egy napi injekciós terápia és a 6 havonta egy injekciós terápia. Ráadásul a napi injekció havi 10.000 ft volt míg a hathavi terápia 3.000 ft-os költségre jön ki. Prolia a hatvai terápia mellett döntöttünk, és azóta törésmentesen, és javuló állapotban vagyok immár 2 és fél éve. Vajon ha rögtön ezt a hathavi terápiát kaphattam volna, megúszhattam volna a törést és a csigolyaroppanást is. Ajánlom én is mindenkinek, hogy kérdezze meg orvosát a Proliáról, mert nem ajánlják fel rögtön.
Kiss MArika

Válaszok a kiválasztott hozzászólásra:

Cikk betűmérete:

Szponzorált hirdetések